دلایل سقوط بیت کوین به زیر سطح 60 هزار دلار


قیمت بیت کوین پس از لیست شدن سهام Coinbase ناگهان به زیر 60،000 دلار کاهش یافت.

 

 

قیمت بیت کوین (BTC) پس از روندی صعودی که در هفته گذشته تجربه کرد، بعد از لیست شدن سهام کوین بیس (Coinbase) در بازار نزدک ،در 17 آوریل به زیر 60،000 دلار افت کرد.

با این حال ، پس از لیست شدن توکن COIN که از سهام Coinbase است ، بازار ارزهای رمزپایه شروع به اصلاح کرد.

BTC/USDT 1-day price chart (Binance)
BTC/USDT 1-day price chart (Binance)

لیست شدن عمومی سهام Coinbase باعث جلب توجهات به بازار رمزارزها شد. این اولین باری است که لیست شدن سهام یک صرافی مهم ارزهای رمزنگاری شده منجر به افزایش زیاد تقاضای سازمانی می شود.در نتیجه ، بازار ارزهای رمزنگاری شده در واکنش به لیست شدن سهام کوین بیس، رالی صعودی را تجربه کرد، قیمت BTC بالاترین سطوح قیمت خود را بالاتر از 6400 دلار به ثبت رساند. با این حال ، تقریباً انتظار می رفت با توجه به تمایل ارزهای رمزپایه به فروش بعد از یک واقعه بزرگ ، شاهد کاهش بیت کوین و اتر (ETH) باشیم.

عامل عمده دیگری که به کاهش قیمت کمک کرد نرخ نسبتاً بالای وجوه برای بستن پوزیشن های لانگ بیت کوین بوداین ، این عامل، در کنار مقاومت تکنیکال قدرتمند موجود در حدود تراز 64 تا 65 هزار دلار، دلایلی بود که BTC پس از کم رنگ شدن هیاهوی تبلیغاتی در اطراف لیست Coinase ، پشتیبانی 60،000 دلاری را آزمایش کرد.

Bitcoin funding rates. Source
Bitcoin funding rates. Source

در همین حال ، سطح 60،000 دلار یک سطح قیمتی مهم برای بیت کوین است زیرا تقریباً یک ماه طول کشید تا BTC بتواند به این سطح غلبه کند. از این رو ، برای بیت کوین مهم است که منطقه 60،000 دلاری را حفظ کند تا ساختار بازار صعودی را در هفته آینده حفظ کند.

پیش بینی معامله گران چیست؟

در عین حال ، معامله گران ارزهای رمزنگاری در مورد اینکه بیت کوین با کندل هفتگی جدید خود چه مسیری را دنبال خواهد کرد، اختلاف نظر دارند.
به عنوان مثال ، کانترینگ کلارک (Cantering Clark )، معامله گر محبوب مشتقات ارز رمزنگاری شده ، گفت كه بازار براساس داده های مربوط به قراردادهای آپشن بیت کوین لزوماً صعودی و یا نزولی نیست.

The Bitcoin options market open interest is ranging
The Bitcoin options market open interest is ranging

در عوض ، کلارک خاطرنشان کرد، ترند بازار آپشن بیت کوین نشان می دهد که این ارز به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد معاملات حاشیه‌ای خواهد بود که در واقع به معنای آغاز فاز تحکیم در حدود تراز ۶۰ هزار دلار می باشد.

در بلند مدت ، معامله گران هنوز در مورد بیت کوین خوش بین هستند. یک معامله گر با نام مستعار “Crypto Capo” خاطرنشان کرد که بر اساس روندهای تاریخی ، بیت کوین از محدوده ای که 1000 روز قبل برمی گردد خارج شده است.

منبع :cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 8 =