ثبت ركورد در افزايش نودهاي Lightning

نود های شبکه Lightning بیت کوین به بالاترین رکورد رسیدند

نود های شبکه Lightning بیت کوین به بالاترین رکورد رسیدند

بر اساس داده های Glassnode در 27 سپتامبر، تعداد نود های شبکه Lightning در ماه سپتامبر 160 درصد افزایش یافت و به رکورد 15600 رکورد رسید درحالیکه در پایان ماه اوت، فقط 6000 نود فعال بود. این گزارش افزود که تعداد کانال ها یا اتصالات بین نود های مختلف به 73000 رسیده است که به طور متوسط 4.6 کانال در هر نود را نشان می دهد.

بعلاوه Bitcoinvisuals در 26 سپتامبر به طور متوسط 9.3 کانال در هر نود را گزارش داد. این تقریباً دو برابر تعداد کانال هایی است که در بازه زمانی 2019-2020 پخش شده اند، که بیشتر این رشد از ماه می 2021 رخ داده است. طبق گفت Glassnode، کل ظرفیت شبکه Lightning امسال رشد انفجاری داشته است.

ظرفیت شبکه در حال حاضر در بالاترین سطح خود از 2،904 بیتکوین (123میلیون دلار با قیمت فعلی) است. این موضوع افزایش 170 درصدی ظرفیت را از ماه ژانویه نشان می دهد که تقریباً 22 درصد معادل 514 بیتکوین تنها در ماه سپتامبر به شبکه اضافه شده است.

نام شبکه لایتنیگ اخیرا پس از اینکه توئیتر اعلام کرد با ادغام آن در این شبکه اجتماعی برای پرداخت انعام استفاده خواهد شد، در صدر اخبار قرار گرفته است.

شبکه لایتنینگ بیتکوین توسط دو محقق به نام‌های Thaddeus Dryja و Joseph Poon در سال 2015 پیشنهاد شد. شبکه‌ای که ایده آن انجام تراکنش‌های شبکه بیتکوین به صورت Off_chain است تا علاوه بر افزایش توان شبکه، هزینه‌های انتقال نیز کاهش یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 3 =