کاهش تعداد بیت کوین های نگهداری شده در صرافی ها

کاهش تعداد بیت کوین های نگهداری شده در صرافی ها

تعداد بیت کوین های نگهداری شده در صرافی ها در مدت 12 ماه 20٪ سقوط کرده است

انباشت طولانی مدت و افزایش محبوبیت پروتکل های عملکرد DeFi باعث دور شدن بیت کوین از مبادلات متمرکز می شود.

داده های جمع آوری اطلاعات رمزارزها روی زنجیره Glassnode نشان می دهد که تعداد بیت کوین نگهداری شده در مبادلات متمرکز در طی 12 ماه تقریبا 20٪ کاهش یافته است.

داده ها حاکی از آن است که سرمایه گذاران در حال برداشت بیت کوین از صرافی ها هستند و آنها را از مبادلات به کیف پول های سرد خارج می کنند و باعث ایجاد بحران در عرضه این رمزارز می شوند.

در روز 6 مارس (16 اسفند)، گلاسنود با به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی نشان داد ارزهای خریداری شده طی سال 2021 همزمان با افت قیمت مشاهده شده در اواخر ماه فوریه (اواسط اسفند) با ضرر منتقل نشده اند.

معیار شرکت “Hodlwaves” ، که در واقع معیاری برای اندازه گیری زمان آخرین جایجایی درون زنجیره ای ارزها است نیز به افزایش فعالیت انباشت توسط سرمایه گذاران اشاره دارد. داده های Hodlwaves که روز 22 فوریه (4 اسفند) منتشر شد، نشان می دهد 57 درصد از موجودی بیت کوین بیش از یک سال است که جابجا نشده است. به علاوه، بیش از یک سوم BTC های مذکور بیش از پنج سال است که اصلاً جابجا نشده اند. این واقعیت نشان می دهد که بخش قابل توجهی از کوین ها از دست رفته است.

افزایش محبوبیت صرافی های غیرمتمرکز و پروتکل های دیفای نیز ممکن است باعث کاهش موجودی بیت کوین در صرافی های متمرکز شود. با توجه به تقاضای زیاد بیت کوین در اکوسیستم دیفای، کل ارزش قفل شده ( TVL ) پروتکل توکن سازی BTC یعنی رپد بیت کوین (Wrapped Bitcoin ) از ابتدای ماه مارس (اواسط اسفند) بیش از 1 میلیارد دلار افزایش یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =