فروش بیت کوین با ضرر توسط تازه واردان بازار رمزارزها

فروش بیت کوین با ضرر توسط تازه واردان بازار رمز ارزها

معامله گران و سرمایه گذاران تازه وارد در وحشت به سر می برند، اما دارندگان بلند مدت بیت کوین قبلاً همه چیز را دیده اند.

در حالی که تازه واردان به بازار رمزارزها، بیت کوین های خود را با وحشت و ضرر می فروشند،سقوط اخیر بازار فعالان قدیمی این میدان را اصلاً نترسانده است.

فروش فروش سنگین در پاسخ به اظهارات ایلان ماسک مبنی بر اینکه تسلا به زودی ممکن است تمام BTC خود را بفروشد ، قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح در 20 هفته گذشته سقوط کرد، این ارز روز دوشنبه ، 17 مه (27 اردیبهشت) در نزدیکی تراز 42000 دلار به حمایت خوبی رسید.

به گفته پلتفرم تحلیل داده گلاسنود (Glassnode)، همزمان با این سقوط بزرگ، عمدتاً شاهد آن بودیم که تریدرهای تازه کار با ضررهای گاهاً سنگین از پوزیشن های خود خارج می شوند، در حالی که هودل کننده های بلند مدت، همچنان استوار بر جایگاه خود ایستاده اند.

Glassnoded خاطرنشان كرد: نسبت تعدیل یافته سود خروجی خرج شده بیت کوین (aSOPR) ، که در واقع معیاری است كه نشان می دهد BTC در آخرین معامله درون زنجیره ای خود روی سود بوده است یا زیان، همزمان با افت قیمت به زیر 1.0 رسیده است. امتیاز کمتر از 1.0 در معیار aSOPR نشان می دهد که کل زیان وارد شده روی زنجیره تحقق یافته و بیشتر متوجه هودل کننده های کوتاه مدت (کمتر از 155 روز) و تریدرهایی بوده است که در جریان بازار گاوی 2021 خرید کرده اند.

تعداد کل آدرس هایی که تراز BTC غیر صفر دارند نیز 2.8٪ از بالاترین رقم اخیر خود یعنی 38.7 میلیون عقب نشینی کرده است زیرا بیش از یک میلیون معامله گر موقعیت های خود را منحل کرده اند.

Glassnode اظهار داشت:
تعداد کل آدرس هایی که موجودی BTC آنها غیر صفر است نیز از بالاترین رقم اخیر خود یعنی 38.7 میلیون آدرس، 2.8٪ کاهش یافته است زیرا بیش از یک میلیون تریدر تاکنون پوزیشن های خود را لیکوئید کرده اند.

Glassnode با تأکید بر شباهت بین الگوهای اخیر در توزیع عرضه و آنهایی که در اوج بازار گاوی(صعودی) 2017 مشاهده شد ، نوسانات موجود و عرضه شده توسط دارندگان کوتاه مدت را تأیید کرد. وقتی دارندگان جدید بخش نسبتاً زیادی از کل عرضه را در اختیار داشته باشند ، بازارها معمولاً اوج ماکرو پیدا می کنند.

کوین هایی که توسط دارندگان کوتاه مدت نگهداری می شود اخیراً به 28٪ از عرضه در گردش یا حدود 5.3 میلیون BTC رسیده است.

Glassnode تخمین می زند که بیت کوین از زمان ثبت بالاترین قیمت 63،600 دلار در 13 آوریل ، بیش از 28 درصد کاهش داشته است. این اصلاح عمیق ترین اصلاح بازار گاوی فعلی است.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یک =