تصویب بسته حمایتی1.9 تریلیون دلاری توسط مجلس سنا

Senate approves $ 1.9 trillion support package

مجلس سنای آمریکا، بسته‌ی حمایتی 1.9 تریلیون دلاری را تصویب کرد

بیاییید تاثیرات احتمالی این تصمیم بر بازار ارزهای دیجیتال را با هم بررسی کنیم:

بسته ی حمایتی 1.9 تریلیون دلاری دولت جو بایدن برای مقابله با اثرات اقتصادی همه گیری ویروس کرونا، در روز شنبه توسط مجلس سنا، تصویب شد. این موضوع می تواند تاثیر مثبتی بر بازار ارز های دیجیتال داشته باشد.

تغییرات نهایی این لایحه توسط این مجلس اعمال شده است و هم اکنون می تواند به امضای نهایی رئیس جمهوربرسد، انتظار می رود اقدامات نهایی در هفته ی آینده انجام شود.

این بسته ی حمایتی، پرداخت هفتگی 300 دلاری را برای بیکاران از اوایل سپتامبر(شهریور) فراهم می آورد. همچنین 1400 دلار به شکل مستقیم به برخی آمریکایی ها پرداخت می شود و 350 میلیارد دلار نیز به ایالت ها و فرمانداری های محلی اعطا می شود.

اهمیت این بسته ی حمایتی برای بازار ارز های دیجیتال

احتمالا این بسته ی احتمالی موجب پامپ قیمت ها در بازار سهام آمریکا خواهد شد. همین موضوع می تواند باعث افزایش قیمت ها در بازار ارز های دیجیتال بشود. مخصوصا اگر این مبالغ، جهت خرید مستقیم ارز های دیجیتال، استفاده شود.

سرمایه گذاران ارز های دیجیتال، ماه هاست که منتظر اثرات ناشی از اقدامات دولت ها و بانک های مرکزی برای مبارزه با تاثیرات کرونا بر اقتصاد می باشند. این اقدامات باعث کاهش رشد اقتصادی، ایجاد تورم و در نهایت افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد.

تمامی بسته های حمایتی بدون مشورت با فدرال رزرو تصویب شده اند تا باعث جلوگیری از نابودی اقتصادی در کوتاه مدت شود. همین امر باعث شده که تنها راه دولت برای تامین این بسته ها، چاپ پول باشد و این اقدام باعث شده تا انتقاداتی در خصوص انبوه بدهی های دولت ها، مطرح شود.

قیمت بیت کوین همزمان با تصویب این بسته ی حمایتی، مجددا رنگ سبز به خود گرفت و رشد قیمتی 500 دلاری را تجربه کرد. در زمان نوشته شدن این خبر قیمت بیت کوین در 49212.74 دلار قرار دارد و نسبت به 24 ساعت گذشته 0.21 درصد رشد داشته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =