تفاوت قیمت اسپات و فیوچرز BTC

تفاوت قیمت اسپات و فیوچرز BTC

تحلیل‌گران جی‌پی مورگان: تفاوت قیمت اسپات و فیوچرز بیت کوین می‌تواند نشانه‌ای از بازار خرسی باشد

ریکاوری اخیر بیتکوین هنوز نمیتواند شک و تردید‌ها در مورد آسیب‌پذیری آن را رفع کند. با وجود افزایش قیمت 10 درصدی بیتکوین در دو روز اخیر و رسیدن به سطح قیمتی 36,993$ یکی از تیم‌های بانک جی‌پی‌مورگان به اختلاف قیمت بیتکوین در بازار اسپات و فیوچرز اشاره کرده که در حال حاضر قیمت در بازار اسپات بیشتر است. و آن را دلیلی دانسته از اینکه باید بیشتر مراقب بود.

به گفته Nikolaos Panigirtzoglou استراتژیست این بانک، کاهش سهم ارزش بازار بیتکوین از کل ارزش بازار‌ ارزهای رمزنگاری شده نشانه‌ی نگران‌ کننده‌ی دیگری است.

معامل‌گران منتظر کاتالیست دیگری هستند تا بیتکوین رنج قیمتی 30 تا 40 هزار دلار را به سمت بالا ترک کند اما دلایلی همچون انتقاد ایلان ماسک از مصرف انرژی بیتکوین و همچنین ممنوعیت‌های جدید از سمت چین موانع پیش رو هستند. البته پس از اعلام خبر به رسمیت شناخته شدن بیتکوین به عنوان پول رسمی این کشور، قیمت در روز چهارشنبه کمی افزایش داشت.

به گفته Chris Weston ریاست دفتر تحقیقاتی Pepperstone Financial Pty، بیتکوین برای اینکه بتواند توجهات را دوباره به سمت خود جلب کند باید از سطح قیمتی 39,460$ فراتر رود.

تحلیل روز 9 ژوئن جی‌پی‌مورگان نگاهی داشته به میانگین 21 روزه قیمت بیتکوین در بازار فیوچرز نسبت به بازار اسپات. اختلاف قیمت اشاره شده افزایش داشته و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران سازمانی برای قراردادهای بورس کالا شیکاگو برای سرمایه‌گذاری در رمز ارزها استفاده می‌کنند، این موضوع نشان دهنده این است که تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران سازمانی در حال کاهش است.

جی‌پی‌مورگان همچنین در ادامه توضیح داد که در بیشتر روزهای سال 2018 همین عامل باعث شد که بیتکوین‌ پس از یک افزایش قابل توجه، ریزش 74 درصدی را داشته باشد.

در این حین، دامیننس یا همان سلطه بیتکوین نیز از 70 درصد در ابتدای سال به 42 درصد رسیده است. این موضوع برای برخی از تحلیلگران نشانه این است که معامله‌گران خرد در دیگر کوین‌ها حباب قیمتی ایجاد کرده‌اند.

به گفته استراتژیست جی‌پی‌مورگان، برای اینکه متقاعد شویم به بازار خرسی بیتکوین به پایان رسیده باید ابتدا دامیننس بیتکوین به 50% برسد.

Bitcoin dominance percentage all-time chart

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 18 =