توقف ناگهانی معاملات در صرافی ترکیه ای ThodexT

توقف ناگهانی معاملات در صرافی ترکیه ای ThodexT

ترس کاربران  از کلاهبرداری صرافی ترکیه ای ThodexT، در پی توقف ناگهانی معاملات در این صرافی

صرافی رمزنگاری ترکیه ای Thodex یک شبه معاملات را متوقف کرد، تخمین زده می شود که وجوه حبس شده بین 2 تا 10 میلیارد دلار باشد.

صرافی ارزهای دیجیتال Thodex امروز صبح بدون اطلاع قبلی به طور ناگهانی معاملات خود را متوقف کرد و حساب 391000 معامله گر فعال خود را بست.

این صرافی که از سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرده است ، امروز بیانیه ای را در توییتر به اشتراک گذاشت و در آن با اشاره به یک سرمایه گذاری مشخص نشده در خارج از ترکیه، اعلام کرد که نیاز است معاملات برای 4 تا 5 روز به حالت تعلیق درآید.

 

اوغوز اورن کیلیچ ، وکیل دادگستری در پایتخت ترکیه آنکارا ، که امروز شکایتی حقوقی علیه این صرافی را مطرح کرد ، در مصاحبه با “Decrypt” گفت:

“مدیر عامل Thodex ، فاروک فاتح اوزر ، عصر گذشته، کشور را ترک کرد و حساب های خود را در شبکه های اجتماعی حذف کرد. این شرکت همچنین کلیه پشتیبانی ارائه شده به مشتریان صرافی را قطع کرده است.” کیلیچ گفت: این اتفاق وحشتناک است.

Kılıç کل وجوه حبس شده در حسابهای Thodex را بین 2 تا 10 میلیارد دلار تخمین می زند ، طیف وسیعی از آن در طی روزهای آینده واضح تر خواهد بود. تحقیقات امروز دادستانی در اولین گام از مراحل قانونی – نشان داد که “مقداری پول در حساب های بانکی صرافی و صاحبان آن وجود دارد.”

کیلیچ ادامه داد: “اما ما از مقدار دقیق و اینکه آیا این مقدار برای همه کارکنان صرافی است ، اطلاع نداریم.”

بین 15 مارس و 15 آوریل ، درست قبل از شروع صعود وحشتناک Dogecoin ، این صرافی یک کمپین بازاریابی بسیار موفقیت آمیز را انجام داد ، و هر ثبت نام جدید را با 150 DOGE پاداش می داد. گزارش شده است که هزاران کاربر جدید به صرافی مراجعه کرده اند و حجم معاملات آن روز شنبه به رکورد روزانه 1.37 میلیارد دلار رسیده است ، که بالاترین رقم روزانه در سال گذشته بوده است.

ام آنچه که زنگ خطر کلاهبرداری را به صدا در می آورد این است که، این صرافی دوج کوین را با نرخ ثابت و تخفیف 0.11 دلار از 14 آوریل فروخت. اما ارزش DOGE در 16 آوریل 0.42 دلار بود.

صرافی ThodexT می توانست تخفیفاتی که ارائه می دهد را تأمین کند، تا امروز که همه معاملات در این صرافی متوفق شد این تخفیف ها به مشتریان ارائه می شد، اما معامله گران فقط می توانستند ارزهای دیجیتال را خریداری کنند و امکان فروش را نداشند.

همچنین شایان ذکر است که دولت ترکیه در مورد صرافی Thodex و این اتفاق هنوز هیچگونه اظهار نظری انجام نداده است.

منبع : decrypt

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =