تحلیل تکنیکال شاخص دلار

تحلیل تکنیکال شاخص دلار 28 شهریور 1401

شاخص دلار (DXY) شاخصی از واحدهای پولی مرجع نسبت به دلار امریکا که در سال ۱۹۷۳ بوجود امده است.
این شاخص یکی از مهم ترین شاخص های بازار در جهت گیری روند قیمت هاست بطوری که هر موقع این شاخص روند صعودی داشته به طبع ان، ارزهای سایر کشورها در مقابل دلار تضعیف شده و مواد خام نیز در جهان سیر نزولی به خود می گیرد و هر موقع این شاخص روند نزولی داشته باشد به طبع آن، ارزهای سایر کشورها در مقابل دلار قوی تر شده و مواد خام در جهان گرانتر می شود.
شاخص دلار در یک کانال صعودی قرار دارد و با رشد بیت این شاخص بازار های دیگه به روند نزولی خود ادامه میدهند. مقاومت مهم این شاخص در محدوده 110 هست که اگر شکسته بشود میتواند تا سقف کانال رشد کند و حمایت مهمش هم‌ محدوده 107 هست.

 

 

تحلیل تکنیکال شاخص دلار 7 اسفند 1400

دلار با توجه به اخبار های برجام بین 26 هزار تومان و 28 هزار تومان نوسان می کند و ب مشخص شدن تکلیف برجام سمتو سوی خودشو پیدا می کند.

 

 

تحلیل تکنیکال شاخص دلار 30 بهمن 1400

دلار بعداز انتشار اخبار مثبت از برجام با کاهش قیمت همراه بوده و در نهایت به حمایت معتبر در محدوده ی26000 تومان واکنش نشان داده است
از لحاظ حجم نقدینگی و امار دهه ی 90 با محاسبات انجام شده قیمت تعادلی دلار 28000 تومان میباشد ولی به هر دلیلی اگر با نزول همراه بودیم اولین حمایت محدوده ی 25000 تومان میباشد

 

 

تحلیل تکنیکال شاخص دلار 23 مهر 1400

تحلیل شاخص دلار آمریکا

قبل این که بریم سراغ تحلیل اول این موضوع رو بدونید رشد این شاخص به معنی افت کامودیتی ها هست.
یعنی اگر شاخص دلار رو به بالا حرکت کنه کامودیتی ها مثل طلا مس روی زینک و … کاهش پیدا میکنند.

بریم سراغ تحلیل

شاخص دلار کف دو قلو زده و حرکت صعودی خودش رو انجام داده.
در کوتاه مدت میتونیم انتظار داشته باشیم که کمی اصلاح در این شاخص ببینیم اما در میان مدت میتونیم شاهد رشد این شاخص باشیم.

تحلیل این شاخص برای مهم است چون اکثر سهام های مارکت ما کامودیتی محور هستند و تاثیر پذیری مهمی از حرکت کامودیتی ها داره سود شرکت ها.

 

 

 

 

 

تیم تحلیلی دارا صدهزاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *