بزرگترین به روزرسانی بیت کوین Taproot

بزرگترین به روزرسانی بیتکوین Taproot

بزرگترین به روزرسانی بیتکوین Taproot پس از سالها در حال انجام است

سافت فورک بیت کوین که مدتها قرار بود انجام شود، با بیش از 90٪ بلاک سیگنالینگ، مرحله آزمایشی را پشت سر گذاشت و در نوامبر اجرا می شود. بیتکوین یک قدم به آپدیت Taproot نزدیکتر شد. این یک رویداد مهم شاید به اندازه SegWit یا آخرین halving تاریخساز باشد. این به روزرسانی، مهم ترین به روزرسانی بیت کوین از سال 2017 است که سرانجام توسط ماینرها تأیید شد و برای اجرا در نوامبر امسال کلید خورد.

اجرای این به روزرسانی بیت کوین، به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بودن آن، باید مراحل تأیید را طی کند و نمی تواند به سادگی با درخواست توسعه دهندگان اصلی در جهان منتشر شود. در مورد Taproot ، ماینرها باید به اجماع برسند و سیگنالی را برای آماده بودن برای پشتیبانی از آن ارسال کنند. 90٪ بلوک های استخراج شده در یک دوره سختی باید سیگنال می دادند و امروز این نقطه عطف به دست آمد. روند رای گیری برای فعال کردن Taproot در آخرین بلوک های سال 2016 اتفاق افتاده است و به عنوان یک آزمایش سریع شناخته می شود.

 همانطور که Cryptopotato قبلاً گزارش داده بود ، اولین تلاش برای فعال سازی این آپدیت ناموفق بود ، بنابراین فرآیند سیگنالینگ به دوره سختی بعدی (دوره ای که اکنون در آن هستیم) موکول شده بود.

چرا این به روز رسانی انقدر مهم است؟

 تاپروت یک سافت فورک بیت کوین است که نوید معاملات امن تر، خصوصی تر و سبک تر را می دهد. مورد آخر از اهمیت ویژه ای برای شبکه برخوردار است زیرا به کاهش بار تراکنش کمک می کند، بیت کوین را مقیاس پذیرتر می کند و کمی به کارمزد معاملات کمک می کند.

 بسیاری از علاقه مندان به BTC در مورد Taproot خوشبین هستند نه تنها به این دلیل که می تواند به طور بالقوه ویژگی های بلاکچین بیت کوین را بهبود بخشد، بلکه به این دلیل که می تواند به عنوان یک نشانه صعودی در بین سرمایه گذاران محسوب شود. اما برخی افراد هم در این مورد تردید دارند. مثلا ادوارد اسنودن معتقد است در صورت تأیید ، Taproot می تواند آسیب رسان باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =