سقوط دوج کوین، اولین واکنش به برنامه SNL


سرانجام ایلان ماسک در برنامه SNL حضور یافت، اما علی رغم امیدهای دارندگان دوج کوین، نتیجه اولیه آن، یک سقوط شدید بوده است. دوج کوین که از اواخر ماه آوریل، مورد اشاره ایلان ماسک قرار گرفته است، سرانجام امشب در برنامه زنده تلویزیونی، از آن یاد شد.

ایلان ماسک، کارآفرین نمونه و مدیرعامل شرکت تسلا با حضور در برنامه Saturday Night Live در مونولوگ افتتاحیه خود از دارایی دیجیتال (دوج کوین) یاد کرد.

 مادر ماسک در صحنه به او پیوست و از او پرسید آیا هدیه روز مادرش دوج کوین است؟ ماسک پاسخ داد که چنین خواهد شد. در چند دقیقه پس از نمایش، دوج کوین بیش از 25 درصد سقوط کرد، و از 0.66 دلار در ابتدای نمایش به 0.50 دلار رسید. از آن زمان، قیمت تا حدی بهبود یافته و به بالای 0.55 دلار رسیده است.

یک ساعت قبل از شروع برنامه ، قیمت دوج کوین از بالاترین سطح خود در تراز 0.72 دلار به 0.66 دلار رسیده بود. دو عامل نزولی ممکن است در قبال این افت قیمت تاثیر داشته باشد: اول اینکه، ماسک از دنبال کنندگان خود در توییتر خواست که در رمزارزها “با احتیاط سرمایه گذاری کنند”، و دوم، داده های جدید نشان می دهد که تعداد سرمایه گذاران دوج کوین که در حال تبدیل ان به آلتکوین های بزرگ هستند، رو به افزایش است.

همچنین بری سیلبرت، مدیرعامل دیجیتال کارنسی گروپ، به سرمایه‌گذاران دوج کوین توصیه کرد دارایی خود را به بیت کوین تبدیل کنند. سیلبرت در حالی این مطلب را عنوان کرد که برای دوج‌های خود قرارداد آتی شورت گرفته است تا آنها را بفروشد. وی افزود هر پولی را که از طریق فروش دوج کوین بدست آورد برای «آموزش مسائل مالی و موارد مرتبط با بیت کوین» صرف می‌کند.

اما در عین حال حتی یک اشاره می تواند تأثیر قابل توجهی در قیمت DOGE داشته باشد، ثابت شده است که ارز میم بر اساس حجم مثبت رسانه های اجتماعی در برابر حرکت قیمت حساس است و مطالعات متعدد نشان داده است که توییت های ایلان ماسک اغلب منجر به افزایش قیمت دوج کوین می شوند.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + دوازده =