سهم صرافی‌های برتر رمزارزی از یک تریلیون دلار گذشت

سهم بازار صرافی‌های برتر رمزارزی از یک تریلیون دلار عبور کرد

سهم بازار صرافی‌های برتر رمزارزی از یک تریلیون دلار عبور کرد

به نقل ازCointelegraph،  صد و شصت صرافی رمزارزی که توسط پلتفرم CryptoCompare مورد بررسی قرار گرفته، حدوداً 85 درصد کل سهم بازار ارزهای دیجیتالی را در اختیار دارند.

طبق گزارش تحقیقاتی منتشر شده از سوی CryptoCompare ، صرافی‌هایی که توسط شرکت‌های تحلیلی به عنوان «رده‌های برتر» طبقه‌بندی شده‌اند، از اکتبر سال 2020 ماه ژانویه، 13 درصد سهم بازار خود را افزایش دادند. و به دنبال این موضوع سهم بازار 84 صرافی فوق الذکر تا حدود 74 درصد و سرمایه آن‌ها تا از 1 تریلیون دلار افزایش یافته است.

همچنین CryptoCompare گفت که این میزان ممکن است در ماه ژانویه به 85 درصد رسیده باشد. نظر به اینکه ارزش کل بازار رمزارزها حدود 1.47 تریلیون دلار بوده، بنابر این در حال حاضر ارزش بازار این صرافی‌ها احتمالا بیش از 1.2 تریلیون دلار است.

حجم ماهانه صرافی‌ها

حجم ماهانه صرافی ها
حجم ماهانه صرافی ها

این گزارش دلیل افزایش سهم بازار صرافی‌ها را اقبال تریدرهای خُرد و همینطور حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتالی به آن‌ها، به خاطر ریسک پایین‌تر پس از عبور قیمت بیت‌کوین (BTC) از سطح 20000 دلار در اواخر دسامبر سال 2020 میلادی و 30000 دلار در ژانویه سال 2021 میلادی، عنوان کرده است.

با این حال، یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش سهم بازار این صرافی‌ها احتمالا این بوده که CryptoCompare در طبقه‌بندی خود نسبت به سال 2020 میلادی، 16 صرافی بیشتر را در «رده‌های برتر» قرار داده است.

چنین طبقه‌بندی‌ای عمدتا برای اندازه‌گیری سطح ریسک صرافی، و نه برتری آن، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که بسیاری از صرافی‌ها در حال حاضر خود را با الزامات «سخت‌گیرانه» شناخت مشتری (KYC) و ضدپولشویی (AML) تطبیق داده‌اند. بسیاری از آن‌ها شفافیت فعالیت‌های خود را افزایش داده و وضعیت عملیاتی خود را نیز بهبود بخشیده‌اند.

2 دیدگاه

 • باسلام و تشکر از جناب صد هزاری بابت تلاشها و تکاپوی بسیار بالایی که دارند و واقعا به ما کمک می‌کند حالا چه به لحاظ سیگنالهای خوب و چه بلحاظ آموزش های مرتب و تکنیکال
  در خصوص رمز ارز ها در حال حاضرتمامی اذهان مردم دنیا تحت تاثیر روانی سود حاصل از رمز ارز ها قرار گرفته که در نهایت دو دیدگاه رو ایجاد میکند ۱:رشد تاریخی و تثبیت ۲:سقوط ناگهانی و تضعیف این بازار
  دلیل منطقی این دو فرضیه درگیری قدرتهای بزرگ دنیا در این خصوص هست که شاهد آن هستیم و هر یک دنبال تولید یک ساختار جدید از بلاکچین و رمز ارز نو هستند که خود بحثی طولانی هست در شرایط فعلی حداقل بین شش ماه تایک سال آینده بازار رمز ها گرم خواهد بود و بعد باید منتظر یک اتفاق باشیم.

  • با سلام
   از اینکه نظر خودتون رو در مورد این بازار برای ما به اشتراک گذاشتید بسیار خوشحالیم
   تشکر🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =