نشست G7 و امکان رشد فناوری‌های مالی سبز

نشست G7 و امکان رشد فناوری‌های مالی سبز

گمانه‌زنی درباره نشست G7 و امکان رشد فناوری‌های مالی سبز

 

به گفته دبیر کل سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی (OCED) – Mathias Cormann – نهایتا پس از 8 سال یک توافق تاریخی بین سران 7 کشور بزرگ اقتصادی دنیا (ایالات متحده، ژاپن، انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا و کانادا) در رابطه با الزامات تجدیدنظر درباره مالیات جهانی و چالش‌های پیش روی آن به ویژه دیجیتالی کردن اقتصاد به دست آمد. به گفته Cormann، جهانی شدن و دیجیتالی کردن اقتصاد باعث بروز اختلالات و ناعدالتی‌هایی در سطح دنیا شده بود که این توافق یک راه حل چندجانبه نسبت به رفع موانع ارائه داد.

بنابر توافق بدست آمده شرکت‌های بزرگ و چند ملیتی فناوری بایستی سهم مالیات خود را به میزان حداقل 15 درصد به کشورهایی که در آن ها فعالیت می‌کنند، بپردازند. در صورت نهایی شدن این توافق، این امر گامی مهم در دستیابی به اهداف مطرح شده در نشست پاریس با حضور بیش از 139 کشور و نیز نشست G-20 که در ماه جولای در ونیز برگزار می‌شود، خواهد بود.

همچنین این کشورها متعهد شدند تا ملاحظات محیط زیستی به ویژه تغییر اقلیم و از بین رفتن تنوع زیستی را در دستور کار تصمیم‌گیری های‌مالی خود قرار داده و گزارشات منظمی را در این باره تهیه کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =