کف واقعی قیمت بیت کوین ۱۰,۰۰۰ دلار است

کف واقعی قیمت بیت کوین ۱۰,۰۰۰ دلار است

اسکات ماینرد(Scott Minerd) سرمایه‌گذار معروف میگوید که بیتکوین قبل از رسیدن به کف قیمتی خود، 15000 دلار خواهد دید. سرمایه‌گذاران نباید با عجله هجوم بیاورند

طبق گفته‌های این سرمایه‌گذار معروف، حتی با وجود ریزش 50 درصدی بیتکوین، هنوز هم جا برای کاهش قیمت بیشتر وجود دارد.

در مصاحبه‌ای که اخیرا این سرمایه‌گذار با خبرگزاری CNBC در روز جمعه داشته گفته است که با توجه نوسانات ناشی از فشار فروش بیتکوین، سطح قیمتی 15000 که کاهشی 55 درصدی از سطوح فعلی است، تارگتی است که باید زیر نظر باشد.

با توجه به تحلیل‌های تکنیکال، کف واقعی بیتکوین 10,000 دلار است.اما شاید این سطح بسیار دور به نظر برسد بنابراین می‌گویم 15000 دلار. سطح 15000 دلاری 25% کمتر از سطح 20000 دلاری است که بسیاری از تحلیلگران تکنیکال آن را سطح حمایتی بیتکوین میدانند.

به گفته ماینرد، یکی از دلایلی که باعث افزایش انفجاری قیمت بیتکوین در طول سال گذشته شد، چاپ پول از طرف بانک مرکزی بود. اما این نقدینگی در حال کم شدن است. پس با این حساب چرا قیمت بیتکوین باید رشد کند؟!

فدرال رزرو نیز به آرامی شروع به کاهش برنامه‌های خرید اوراق قرضه خود کرده که در سال گذشته با شروع پاندمی کرونا آغاز کرده بود.

با توجه به پتانسیل کاهش بیشتر قیمت و تاریخچه بیتکوین به از دست دادن بخش اعظم افزایش‌هایی که قبلا داشته، نظر ماینرد این است که سرمایه‌گذارن برای ورود به بازار رمز ارزها نباید عجله کنند چراکه بیتکوین میتواند برای چند سال رنج قیمتی داشته باشد.

در سال 2017 نیز بیتکوین پس از رسیدن به سقف قیمتی 20000$، با کاهش 80 درصدی مواجه شد و پس از سه سال که در فاز تثبیت قیمت بود توانست رکوردهای قیمتی جدیدی ثبت کند.

با اینکه نظر ماینرد در میان مدت برای بیتکوین خرسی است اما به اعتقاد او برای رسیدن به قیمت‌های بسیار بالاتر در بلند مدت بسیار محتمل است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =