رفع مشکلات زیست محیطی اتریوم

مدل اثبات سهام مشکلات زیست محیطی اتریوم را رفع می‌کند

 بوترین: مدل اثبات سهام مشکلات زیست محیطی اتریوم را رفع می‌کند

 

 ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، استفاده از سازوکار اثبات سهام را «راهکاری» برای کاهش انرژی مصرفی این شبکه خواند. بوترین گفت این سازوکار نسبت به مدل اثبات کار «هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و و نسبت به مدل اثبات کار اتریوم کمتر در معرض آزمایش‌های جدی قرار گرفته است» ولی در نهایت می‌تواند مصرف انرژی شبکه اتریوم را بیش از ۱۰,۰۰۰ برابر کاهش دهد.

وی همچنین به استفاده از مدل‌های جدیدتر و کارآمدتر برای بلاک چین‌ها تأکید کرد و گفت: «چیزی که مشغول ساخت آن هستیم دیگر یک بازی نیست بلکه بخش مهمی از یک دوران جدید است.» بوترین در شرایطی به بیان این مطالب پرداخت که آثار مخرب فناوری بلاک چین بر محیط زیست با انتقادهای تندی مواجه شده است.

او همچنین به طور مستقیم در یک پست وبلاگ در وب سایت خود به این نظرات در مورد مقیاس پذیری پاسخ داد و مشکلات مربوط به تلاش برای مقیاس گذاری را با ساده سازی پارامترهای اطراف بلوک بندی مشخص کرد.

این اظهارات در حالی ایراد می شوند که اخیراً ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، با ادعای مصرف بیش از حد سوخت های فسیلی برای استخراج بیت کوین، پذیرش آن به عنوان گزینه پرداختی برای محصولات این شرکت را متوقف کرد.

در اوایل ماه جاری، بوترین استدلال کرده بود که استفاده مداوم بیت کوین از اثبات کار به این معنی است که این زنجیره، که در حال حاضر بزرگترین زنجیره جهان به شمار می رود، سرانجام کنار گذاشته خواهد شد زیرا کاربران به طور روزافزون به گزینه های سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه تر روی خواهند آورد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =