5 رمزارز برتر که در هفته پیش روکه باید زیر نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارز برتری که در هفته ی پیش رو باید تحت نظر داشت : BTC(بیت کوین) ، ETH (اتریوم) ، VET (وی چین) ، XMR (مونرو) ، FTT (توکنFTX)

اگر بیت کوین بتواند 58000 دلار به عنوان حمایت حفظ کند، آلت کوین هایی مانند ETH ، VET ، XMR و FTT ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرند و در این هفته به بالاترین سطح خود برسند.

بیت کوین (BTC) از ابتدای مارس 2020 بیش از 1000 درصد افزایش یافته است و این نشان می دهد که این دارایی دیجیتال عملکردی به مراتب بهتر نسبت به کلاس های دارایی سنتی مانند سهام، کالا و اوراق قرضه از خود نشان داده است.

انعطاف پذیری بیت کوین حتی پس از افزایش شدید قیمت همچنان خریداران را به خود جلب می کند. بن لیلی (Ben Lilly)، تحلیلگر Jarvis Labs می گوید: نهنگ هایی که بین 100 تا 1000 بیت کوین دارند از 28 فوریه حدود 63000 بیت کوین به دارایی های خود اضافه کرده اند.

فعالیت های این گروه از نهنگ ها قابل بررسی است زیرا به گفته بن لیلی “این دسته از کیف پول ها بهترین زمان بندی را در رالی 2017 داشته اند”.

علاوه بر نهنگ ها ، پذیرش بیت کوین توسط شرکت ها نیز همچنان افزایش می یابد. RushOrderTees ، یک شرکت چاپ و گلدوزی تی شرت ، اخیراً فاش کرد که در ماه گذشته تقریباً 300000 دلار بیت کوین و ارزهای رمزپایه خریداری کرده است و آنها قصد دارند تا پایان ماه آوریل آن را به 1 میلیون دلار افزایش دهند.

این موضوع نشان می دهد که شرکت های کوچکتر نیز در حال انتقال بخشی از دارایی های خزانه خود از فیات به رمزارز هستند. اگر این روند ادامه یابد ، به زودی می تواند طبقه جدیدی از سرمایه گذاران را به حوزه رمزارزها اضافه کند.

بیایید نمودارهای 5 ارز رمزنگاری شده برتر را که ممکن است طی چند روز آینده عملکردی بهتر از سایرین داشته باشند ، بررسی کنیم.

BTC / USD

بیت کوین روند صعودی خود را در 13 مارس از سر گرفت و در بالاترین سطح خود قرار گرفت و توانست به قیمت 58341 دلار برسد. خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت را به زیر سطح شکست سوق دهند و معامله گران هیجان زده را به دام بیندازند در حالی که گاوها سعی می کنند 58،341 دلار به یک حمایت قوی برای خود تبدیل کنند.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

اگر گاوها موفق شوند ، جفت ارز BTC / USD می تواند مسیر خود را به سمت هدف بعدی با 72112 دلار آغاز کند. میانگین متحرک صعودی نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

اگر قیمت به زیر 58341 دلار کاهش یابد ، اما از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (53،028 دلار) بازگردد ، این نشان می دهد که با جمع شدن خریداران هنگام افت قیمت در بازار، احساسات مثبت باقی می ماند.

با این حال ، تمام این موارد در نمودارها صعودی نیست زیرا واگرایی منفی در شاخص مقاومت نسبی (RSI) نشان می دهد که حرکت در حال ضعیف شدن است. گاهی اوقات واگرایی منفی در طی یک چرخه صعودی قوی باطل می شود، اما در چنین شرایطی باید تمام جوانب احتیاط را در نظر گرفت.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

اگر میانگین متحرک نمایی 20 روزه شکسته شود ، این نشان می دهد که عرضه بیش از تقاضا است و معامله گران برای دستیابی به سود خود می شتابند. این ممکن است قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (46،047 دلار) و سپس 41،959 دلار کاهش دهد. چنین سقوط عمیقی می تواند شروع مرحله بعدی حرکت صعودی را به تأخیر بیندازد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها بارها افت قیمت 20-EMA را خریداری کرده اند. بنابراین ، گاوها ممکن است دوباره سعی کنند از 20-EMA دفاع کنند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، برگشت به تراز 61،825 دلار محتمل است. شکست این مقاومت ممکن است نشانگر آغاز مرحله بعدی روند صعودی باشد.

متناوباً ، اگر قیمت زیر حمایت 20-EMA شکسته شود ، این یک تغییر احتمالی در روند کوتاه مدت را نشان می دهد. حمایت بعدی 56،000 دلار و سپس 50-EMA است. شکست در زیر این حمایت نشان می دهد که شکست مقاومتی در بالای تراز 58341 دلار ممکن است یک تله گاوی باشد.

ETH / USD

قیمت اتر (ETH) بالاتر از سطح اصلای 78.6٪ فیبوناچی در تراز 1،879 دلار در 13 مارس شکسته شد، اما گاوها نتوانستند حرکت را حفظ کنند و بالاترین قیمت خود را با تراز 2040 دلار به چالش بکشند. این امر نشان می دهد که خرس ها با قدرت از منطقه مقاومتی 1879 تا 2040 دلار دفاع می کنند.

نمودار روزانه ETH / USDT
نمودار روزانه ETH / USDT

جفت ارز ETH / USD اکنون ممکن است مجدداً به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1،727 دلار) سقوط کند. بازگشت از این سطح حمایتی نشان می دهد که گاوها همچنان در افت قیمت دست به خرید می زنند. این ممکن است چشم انداز آزمایش مجدد و شکست بالاتر از تراز 2040 دلار را افزایش دهد.

اگر گاوها بتوانند قیمت خود را بالای 2،040 دلار حفظ کنند ، مرحله بعدی روند صعودی تا تراز 2،614 دلار ممکن است آغاز شود.

برعکس ، اگر قیمت به زیر هر دو میانگین متحرک برسد ، نشان دهنده عرضه بیش از تقاضا است. این موضوع می تواند این جفت ارز را برای چند روز دیگر در محدوده قیمت بزرگ بین 1،289 تا 2،040 دلار نگه دارد.

نمودار 4 ساعته ETH / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها قیمت را به زیر 1879 دلار رسانده اند. اکنون این جفت ارز می تواند به خط حمایت کانال صعودی سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، روند کوتاه مدت را به نفع گاوها حفظ خواهد شد. سپس خریداران دوباره سعی می کنند حرکت صعودی را از سر بگیرند.

برعکس ، اگر خرس ها قیمت را به زیر کانال بکشند، نشان دهنده تغییر روند احتمالی است. سپس قیمت ممکن است به 1650 دلار و 1450 دلار کاهش یابد.

VET / USD

VeChain (VET) در تاریخ 8 مارس از دامنه 0.0345 تا 0.0607 دلار بالاتر رفت. این نشان می دهد که گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند. با این حال ، فروشندگان هنوز شکست را نپذیرفته اند، زیرا آنها تلاش می کنند صعود را در 0.0725 دلار متوقف کنند.

نمودار روزانه VET / USDT

اگر قیمت یک بار دیگر از حمایت 0.0607 دلار بازگردد، نشان می دهد که این سطح به حمایتی قوی تبدیل شده است، سپس ممکن است این سطح به عنوان صفحه پرتاب مرحله بعدی روند صعودی عمل کند که می تواند به 0.0870 دلار و سپس 0.10 دلار برسد.

میانگین متحرک صعودی و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها کنترل را در دست دارند.

اگر خرس ها قیمت را به زیر 0.0607 دلار و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.0564 دلار) را سوق دهند، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان خواهد داد که شکست اخیر بالای تراز 0.0607 دلار یک دام احتمالی گاوی بوده است.

نمودار 4 ساعته VET / USDT

قیمت در نمودار 4 ساعته زیر 20-EMA کاهش یافته است. خرس ها اکنون سعی می کنند جفت ارز را به زیر سطح شکست 0.0607 دلار فرو ببرند.

در صورت موفقیت ، این امر نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد. سپس این جفت ارز می تواند تا تراز 0.050 دلار سقوط کند. سقوط عمیق تر می تواند شروع مرحله بعدی روند صعودی را به تأخیر بیندازد و قیمت را در محدوده ای ثابت نگه دارد.

برعکس ، اگر قیمت از تراز 0.0607 دلار بازگردد، این جفت ارز ممکن است تراز 0.0725 دلار دوباره امتحان کند. شکست این مقاومت می تواند روند صعودی را از سر بگیرد.

XMR / USD

Monero (XMR) در 13 مارس با مقاومت 232.39 دلار را شکست. این مسیر صعود به 288.60 دلار را پاک می کند. با این وجود خرس ها تحمل این موضوع را ندارند. آنها در تلاشند قیمت را به زیر سطح شکست 232.39 دلار برگردانند.

نمودار روزانه XMR / USDT

در صورت موفقیت ، جفت ارز XMR / USD ممکن است دوباره به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (220 دلار) سقوط کند. این یک حمایت مهم برای مراقبت از آن است زیرا یک جهش قوی باعث می شود که گاوها خرید خود را در سطوح پایین ادامه دهند.

افزایش تدریجی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI بالای 57 نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است. اگر خرس ها جفت ارز را در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه غرق کنند ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی می تواند قیمت را به SMA 50 روزه (197 دلار) کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته XMR / USDT

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد. در حال حاضر قیمت در حال آزمایش مجدد سطح شکست از مثلث در تراز 232.39 دلار است. بازپس گرفتن این حمایت می تواند روند صعودی را با هدف الگوی 292.89 دلار از سر بگیرد.

برخلاف این فرض ، اگر خرس ها قیمت را در زیر خط مثلث فرو ببرند ، این امر روند صعودی را باطل می کند. این می تواند قیمت را به 200 دلار و سپس به 171.90 دلار کاهش دهد.

FTT / USD

FTX Token (FTT) در 9 مارس از مقاومت بالاسری 35 دلار شکسته شد و روند صعودی خود را از سر گرفت. اولین توقف می تواند در تراز 45 دلار باشد و اگر موفق شود از آن سطح صعود کند ، ممکن است حرکت خو را رو به بالا و به تراز 50 دلار برساند.

نمودار روزانه FTT / USD

افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها کنترل را در دست دارند. هرگونه ثبت سود در سطح فعلی می تواند قیمت را به 35 دلار برساند.

اگر گاوها بتوانند این سطح را به عنون حمایت تغییر دهند، تقاضای شدید برای افت را نشان می دهد. پس از آن سطح 35 دلار می تواند کف هر افت باشد.

برعکس ، افت در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (32.93 دلار) پیشنهاد ثبت سود در سطوح بالاتر را می دهد. همچنین جفت ارز FTT / USD می تواند تا 25 دلار کاهش یابد.

نمودار چهار ساعته FTT / USD
نمودار چهار ساعته FTT / USD

هر دو میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته شیب دار هستند و RSI در منطقه اشباع خرید قرار گرفته است. این وضعیت نشان دهنده برتری نسبی گاوها می باشد.
این جفت ارز بدون شکست حمایت 20-EMA به روند صعودی خود ادامه داده است. این نشان می دهد که گاوها برای دریافت سود شتابزده عمل نمی کنند زیرا انتظار دارند در آینده شاهد سطوح بالاتر قیمت باشند.

اولین حمایت در روند نزولی این ارز، 20-EMA است. شکست قیمت زیر این سطح حمایتی نشان دهنده یک مومنتوم ضعیف است. حمایت بعدی نیز در روند نزولی سطح شکست 35 دلار خواهد بود.

منبع :cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 8 =