سورپرایز مدیرعامل توییتر برای بیت کوین

سورپرایز مدیرعامل توییتر برای بیت کوین

سورپرایز مدیرعامل توییتر برای بیت کوین پس از مداخله ایلان در بازار کریپتو با اعلام حمایت از اتریوم و دوج کوین

با ورود ایلان ماسک و شرکت تسلا در ماه فوریه سال جاری به بازار رمزارزها و حمایت از بین کوین، قیمت این رمزارز رشد ناگهانی‌ای را تجربه کرد که باعث خوشحالی طرفداران آن شد؛ اما با تغییر رویکرد ماسک و حمایت آن از اتریوم و دوج کوین باعث موجی از مخالفت ها علیه وی شکل گرفت.

اکنون، جک دورسی، مدیرعامل شبکه اجتماعی توییتر که از حامیان قدیمی بیت کوین بوده، اعلام کرده است که به مرور زمان توییتر و یا شبکه اجتماعی غیر متمرکز وی با نام Bluesky از گزینه پرداخت بیت کوین در شبکه لایتنینگ استفاده خواهند کرد.

شبکه لایتنینگ امکان ارسال بیت کوین از طریق پروتکل‌های پرداخت را بر بستر بلاک چین فراهم می‌کند و به مقیاس‌پذیری آن، کاهش هزینه‌های انتقال و افزایش سرعت تراکنش کمک می‌کند. این شبکه طی ماه گذشته توجه زیادی را به خود جلب کرده به ویژه پس از آنکه کشور السالوارد بیت کوین را به همراه دلار به عنوان ارز رایج خود پذیرفت.

دورسی پیش از این از اظهار نظر درباره آلت کوین ها به ویژه اتریوم و دوج کوین اجتناب کرده بود و به منظور حمایت از بین کوین، 8000 عدد از این رمزارز را با ارزش 170 میلیون دلار به دارایی‌های شرکت Square اضافه کرد.

منبع: forbes.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 5 =