درخواست مقامات انگلستان درخصوص حوزه کریپتو

درخواست مقامات انگلستان برای اختیارات بیشتر جهت ضبط دارایی‌های دیجیتال

درخواست مقامات انگلستان برای اختیارات بیشتر جهت ضبط دارایی‌های دیجیتال

 

کارآگاهان نیروی انتظامی انگلستان خواستار اختیارات بیشتر شدند تا بتوانند دارایی‌های دیجیتال افراد یا شرکت‌هایی که تحت پیگرد قانونی هستند را ضبط کنند. علاوه بر این، مقامات انتظامی و دولتی در حال همکاری هستند تا امکان انجام تراکنش‌های مالی برای مجرمان به ویژه افراد مظنون به پولشویی را سخت‌تر کنند. به عبارت دیگر این افراد خواستار آن هستند که رمزارزها نیز مشمول قانون انتقال پول نقد شوند.

به گفته Mick Gallagher، کارآگاه و فرمانده ارشد، هدف از انجام این همکاری‌ها اعمال قوانین مشابه با جرایم مالی در حوزه رمزارزها است. ماهیت دارایی‌های دیجیتال به گونه‌ای است که مقامات قضایی به سختی می‌توانند بر آن‌ها نظار داشته باشند؛ در نتیجه این حوزه تبدیل به یک مسیر پولشویی شده است.

یک مقام مسئول در سازمان امور دارایی (FCA) انگلستان در این باره بیان کرده که بیشتر شرکت‌ها از استانداردهای لازم برای مقابله با پولشویی برخوردار نیستند. طیق اطلاعات بدست آمده از سامانه ثبت شرکت ها، بسیاری از کسب و کارهای حوزه رمزارزها به دلیل نداشتن معیارهای لازم از ثبت خود انصراف داده اند. به عبارت دیگر این شرکت‌ها هیچ گونه مسئولیتی را در قبال نظارت و گزارش فعالیت‌های مشکوک نمی‌پذیرند.

لازم به ذکر است این مسئله صرفا مشکل انگلستان نبوده و در اروپا نیز نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد چرا که فعالیت‌های غیرقانونی به ویژه فرار مالیاتی با استفاده از رمزارزها مقدور است. کریستین لاگار، رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا نیز در ماه ژانویه خواستار قانونگذاری بین‌المللی در رابطه با بیت کوین شد.

منبع: beincrypto

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =