استفاده توکن‌ها برای طرفداران فوتبال

باشگاه‌های بزرگ اروپایی از جمله بارسلونا، آ.س. میلان، منچستر سیتی، پاریس اندژرمن و بسیاری دیگر توکن‌های اختصاصی خود را منتشر کردند.

امکان استفاده از توکن‌های رمزارزها برای طرفداران فوتبال

توکن‌های طرفداری از سال 2019 شکل گرفتند که به طرفداران این امکان را می‌دهند تا در نظرسنجی‌ها و تصمیم‌گیری های باشگاه شرکت کنند. علیرغم ماهیت ساده این توکن‌ها، علاقه به آن ها به مرور زمان افزایش یافت به طوری که باشگاه‌های بزرگ اروپایی از جمله بارسلونا، آ.س. میلان، منچستر سیتی، پاریس اندژرمن و بسیاری دیگر توکن‌های اختصاصی خود را منتشر کردند.

 پس از همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه اعمال شده و عدم امکان حضور طرفداران در استادیوم‌ها، باشگاه‌ها درآمد خود از این روش را از دست داند به طوری که به گفته UEFA، باشگاه‌های بزرگ اروپایی 9.7 میلیارد دلار (8 میلیارد یورو) متضرر شدند.

در نتیجه این باشگاه‌ها با استفاده از فناوری بلاک چین و پلتفرم‌های توکن‌های طرفداری از جمله Chilliz در تلاش برای جبران این خسارت هستند. بنابر گزارش منتشر شده توسط رویترز، پیش‌بینی می‌شود درآمد پلتفرم Chilliz از فروش این نوع توکن‌ها در سال 2021 به 200 میلیون دلار برسد.

بنابر آمار بدست آمده از FanTokenStats، ارزش کل توکن‌های طرفداری در تمامی پلتفرم‌ها رقمی بالغ بر 260 میلیون دلار است که نسبت به سال پیش 900 درصد رشد داشته. گرچه این رقم با ریزش بازار رمزارزها در ماه می 55 درصد کاهش یافته و به ارزش 228 میلیون دلار رسیده.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفت =