نقض استدلال تضعیف بیت کوین با تقویت دلار آمریکا

نقض استدلال تضعیف بیت کوین با تقویت دلار آمریکا

داده ها نشان میدهند این استدلال که افزایش قدرت دلار باعث ضعف بیتکوین میشود ،نادرست است

در حال حاضر، این فرضیه وجود دارد که افزایش ارزش دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی جهان که با شاخصDXY محاسبه می‌گردد، اثرگذاری منفی بر قیمت بیت کوین (BTC) دارد.

شرایط این همبستگی طی سه ماه اخیر تغییر کرده و بررسی همبستگی 20 روزه یا 60 روزه دیگر اهمیتی ندارد.

با چراغ سبز نشان دادن بازار به فدرال رزرو، ارزش دلار نسبت به سایر ارزهای بزرگ جهانی بیشتر شد. در همین حال، بیت کوین با کاهشی 8 درصدی در 18 ژوئن به 35300 دلار رسید که فرضیه همبستگی معکوس را تقویت می‌کرد. افت قیمت بیت کوین در تاریخ 16 ژوئن به حمایت 40 هزار و اصلاحات بعدی آن متاثر از محرک‌های متعددی است.

برای مثال، Liu He – معاون نخست وزیر چین و عضو مجمع هشت فرد قدرتمند سیاسی این کشور – در تاریخ 24 می نشستی را درباره پیشگیری و کنترل ریسک‌های مالی برگزار کرد که از تصمیمات اتخاذ شده در آن توقف فعالیت‌های استخراج و معامله بیت کوین بود.

با مهاجرت استخراج‌کنندگان بیت کوین از چین، هش ریت شبکه آن به کمترین میزان خود از نوامبر 2020 رسید. صرافی Houbi معاملات قرارداد آتی (Futures) را برای کاربران چینی خود متوقف کرد. همچنین صرافی Bybit نیز از ارائه خدمات به حساب‌های کاربری ثبت شده با شماره تلفن‌های چین خودداری کرد.

علاوه بر این، ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده –Gary Gensler – در 26 ماه می از تلاش قانونگذاران و پارلمان این کشور برای پر کردن خلاهای قانونی حفاظت از سرمایه‌گذاران در بازار رمزارزها خبر داد.

بنابراین، قانونگذاری احتمالی ایالات متحده و توقف استخراج بیت کوین در چین از عوامل اثرگذار بر عملکرد ضعیف بیت کوین بودند. زمانی که سایه این تهدیدها از این بازار برداشته شود، از فاصله بین قیمت بیت کوین و روند مثبت حرکت شاخص DXY کاسته خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =