هشدار درباره سقوط خاموش قیمت توکن‌های غیرمثلی

هشدار درباره سقوط خاموش قیمت توکن‌های غیرمثلی

اگر قیمت ها در بازار توکن‌های غیرمثلی سقوط کند ، چه زودتر کسی متوجه می شود؟

در حالی که توکن های قابل خرید و فروش(توکن های مثلی) در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز دارای شفافیت قابل توجهی در مورد حرکت قیمت هستند ، ردیابی قیمت توکن های غیر مثلی بسیاردشوار است. به دلیل ماهیت غیر نقدشوندگی آنها ، ارزیابی احساسات بازار کلی بازار برای یک پروژه ممکن است دشوار باشد – پویایی که باعث شده یکی از اعضای eGirl Capital ، Mewny ، توکن های NFT را “سقوط خاموش” نامیده است.

در بازارهای نقد شونده، می توانید قیمت ها را هر روز مشاهده کنید، ام در بازار NFT ها، فروشندگان “واکنش بازار” کندتری دارند. قیمت ها تدریجی تغییر نمی کنند و ممکن است فقط “یک شبه” 80٪ سقوط کند.

در یک سقوط خاموش ، دلالان ممکن است حتی از وقوع یک مورد آگاه نباشند – خریداران از بین خواهند رفت و فروشندگان قادر به انتقال کالاهای خود نیستند. با این حال ، معیارهایی مانند “قیمت کف” – کمترین قیمت خرید NFT برای یک پروژه خاص و همچنین حجم کل می تواند نشان دهنده تبدیل شدن بازار گاوی به بازار خرسی باشد.

اخبار بدی برای مجموعه داران NFT نیز وجود دارد ، زیرا نشانه هایی از سقوط ناخوشایند وجود دارد.

CryptoPunks ، از اولین و محبوب ترین پروژه های NFT برای کلکسیونرها ، بیش از 40٪ کاهش قیمت تا 14 اتریوم (تقریباً 28000 دلار در زمان انتشار) را مشاهده کرده است. این افت قیمت منجر به ایجاد ترس در این بازار شده ، مثلا یکی از معامله گران که یک پانک را پس از خرید در قیمت 25.5 اتریوم آن را به قیمت 16 اتریوم فروخته و دیگری بعد از خرید در قیمت 42 اتریوم آن را به قیمت 27.99 فروخته است.

CryptoPunks تنها پروژه پرمخاطب نیست که با اصلاح در بازار روبرو شده است. داده های ارزیابی بازار نشان می دهد که حجم فروش در چندین دسته قیمت برای NBA Top Shot از اوج 22 فوریه(4 اسفند) به شدت کاهش یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =