ثروت ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین

ثروت ساتوشی ناکاموتو

آیا ساتوشی ناکاموتو،خالق بیت‌کوین به ثروتمندترین مردجهان تبدیل خواهد شد؟

تخمین زده می شود اگر قیمت بیت کوین (BTC) تقریباً 182،000 دلار باشد Satoshi Nakamoto ، خالق BTC ، ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد.

از مارس 2021 ، بنیانگذار آمازون ، جف بزوس ، ثروتمندترین فرد روی زمین با دارایی خالص 181.6 میلیارد دلار است.

ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا ، با داشتن 163.7 میلیارد دلار با داشتن بیش از 20٪ از کل سازندگان اتومبیل های الکتریکی ، دومین فرد نزدیک است.

Satoshi Nakamoto چقدر بیت کوین دارد؟

Satoshi Nakamoto ، خالق بیت کوین ، وایت پیپر بیت کوین را در اکتبر 2008 با مجوز عمومی MIT منتشر کرد.

در تاریخ 3 ژانویه 2009 ، اولین بیت کوین ، معروف به “بلوک پیدایش” ، استخراج شد. این نشانگر راه اندازی شبکه بیت کوین بود که شروع به حرکت ارز رمزپایه و بلاکچین کرد.

اگرچه ارقام دقیق همچنان نامشخص است ، اما از ژانویه تا جولای 2009 ، ساتوشی ناکاموتو بیش از 1 میلیون BTC استخراج کرده است، این بدان معناست که با قیمت های فعلی بیت کوین، تخمین زده می شود که ارزش دارایی Satoshi Nakamoto تقریبا 54 میلیارد دلار است.

به عبارت دیگر ، اگر قیمت بیت کوین به 182000 دلار برسد، ارزش خالص ناکاموتو را در حدود 182 میلیارد دلار قرار می دهد که بالاتر از ارزش خالص فعلی جف بزوس است.

در سال 2010 ، سرجیو دمیان لرنر ، محقق برجسته ارزهای رمزپایه ، مقاله تحقیقی منتشر کرد که دارایی های BTC Satoshi Nakamoto را تخمین می زند.

با تجزیه و تحلیل بلوک های اولیه ای که ساتوشی استخراج کرده است ، لرنر تخمین زده است که 1 میلیون BTC احتمالاً متعلق به ساتوشی است. او نوشت:

“من از نظر بینشی برآورد می کنم که ثروت Satoshi حدود 1 میلیون بیت کوین یا 100 میلیون دلار با نرخ ارز فعلی است. من مطمئن هستم که افراد زیادی وجود دارند که مجموعه داده های منبع را با دقت تجزیه و تحلیل می کنند و رقم دقیق را ارائه می دهند ، بسیار نزدیک ، اما با این وجود آنها دوباره بر سر من فریاد خواهند زد. “

تحلیل لرنر از بلوک های استخراج شده توسط ساتوشی

آیا قیمت BTC می تواند به 182000 دلار برسد؟

در حالی که بسیاری از مدل های قیمت وجود دارد که پیش بینی می کنند قیمت بیت کوین به 200 تا 1 میلیون دلار برسد ، اما شناخته شده ترین مدل مدل سهام در جریان S2F) ) است.

مدل S2F پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 به 100000 دلار به یک “محافظه کار” 288،000 دلار برسد ، با استفاده از یک فرمول مبتنی بر رابطه بین ارزش بیت کوین در مقابل عرضه موجود (سهام) و مقدار ورودی جدید BTC بازار (جریان).

در نوامبر سال 2020 ، PlanB ، سازنده مدل S2F ، گفت:

“مردم سوال می کنند که آیا من هنوز به مدل خود اعتقاد دارم یا خیر. به صراحت می گویم: من هیچ شکی ندارم که بیت کوین S2FX صحیح است و بیت کوین قبل از دسامبر 2021 روی 100 یا 288 هزار دلار دلار خواهد ایستاد.”

مدل سهام به جریان

اگر بیت کوین طبق مدل S2F تا 288000 دلار افزایش یابد ، ثروت ساتوشی حدود 288 میلیارد دلار ارزش دارد که باید او را در مقابل بزوس و ماسک قرار دهد.

در همین حال ، برخی دیگر از پیش بینی های قیمت بیت کوین برای چرخه فعلی گاو نر حتی بیشتر بوده است. به عنوان مثال ، بلومبرگ پیش بینی کرد اگر BTC به دارایی ذخیره “ریسک پذیر” تبدیل شود ، می تواند به 400000 دلار نیز برسد.

با این حال ، هویت ساتوشی همچنان به عنوان یک رمز و راز باقی مانده است و مشخص نیست که این فرد حتی امروز زنده است یا خیر. کارشناسان صنعت افرادی مانند هال فینی ، آدام بک و پل لو روکس را به عنوان کاندیداهای احتمالی و همچنین برخی دیگر با این فرض که گروهی از افراد بوده اند ، پیشنهاد داده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 2 =