دلایل رشد بیتکوین چه بود؟

رشد بیت کوین

بعد از گذشت چند هفته از آرام شدن بازار و بعد از اصلاح شدید قیمت‌ها، بالاخره روند صعودی قیمت بیت کوین ادامه پیدا کرد و دیروز از مرز ۶۰،۰۰۰ دلار عبور کرد.

در هفته گذشته بیت کوین حدود ۲۵٪ افزایش قیمت داشته است و در این لحظه ارزش بازار آن از مرز ۱.۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

چند دلیل احتمالی برای رشد قیمت Bitcoin وجود دارد؛

امضا بسته محرک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری توسط رییس جمهور آمریکا دلیل دیگر برای رشد قیمت بیت کوین است. بر اساس این قانون به هر شهروند آمریکایی ماهانه ۱۴۰۰ دلار داده خواهد شد.

دلیل دیگر برای افزایش قیمت بیت کوین سرمایه‌گذاری سازمانی و شرکت‌های بزرگ در ارزهای دیجیتال است. شرکت مادر گری‌اسکیل به نام دیجیتال کارنسی گروپ اعلام کرده است که قصد دارد ۲۵۰ میلیون دلار به خرید سهام صندوق بیت کوین گری‌اسکیل (GBTC) اختصاص دهد.

در کانادا درخواست راه‌اندازی سومین صندوق قابل معامله ETF بیت کوین به تصویب مقامات کانادایی رسید. بعد از شرکت‌های پرپس و ایوالو، شرکت مدیریت دارایی CI سومین صندوق ETF در کانادا را اجرا خواهد کرد.

به گزارش بلومبرگ، راه‌اندازی صندوق ETF پرپس که در روز اول ۱۶۵ میلیون دلار در آن معامله شد موفق‌ترین راه‌اندازی ETF در تاریخ بوده است.

در چند روز گذشته آماری منتشر شد که نشان می‌داد هولدرهای بیت کوین تمایلی به فروش دارایی‌های خود ندارند. همین آمار نشان می‌دهد که این هولدرها امیدوارند قیمت به میزان قابل توجهی افزایش داشته باشد.

علاوه بر آن تعداد تراکنش‌های نهنگ‌ها نیز افزایش پیدا کرده است. آمار Santiment نشان می‌دهد که تراکنش ارزهای BTC، ETH, LINK, BNB توسط نهنگ‌ها در روزهای اخیر افزایش پیدا کرده است.

در این روزها شاهد رفتارهای عجیب بیت کوین بوده‌ایم. روند صعودی آن به یکباره قدرت می‌گیرد و در چند روز بعد ممکن است توسط شاخص‌های روی زنجیره‌ای اصلاح شود. یا حتی یک توییت روی قیمت آن اثر گذار باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 13 =